Přehled nabízených garážových vrat

Sekční vrata privátní

Privátní garážová vrata jsou určena převážně jak pro standardní garáže, dvojgaráže nebo vjezd do hromadných garáží. Od průmyslových vrat se liší svým vnějším vzhledem a použitým pohonem. Jsou z komponentů určených pro vysoké provozní zatížení.

Konstrukce a povrchová úprava zajišťují vysokou provozní spolehlivost a dlouhou životnost. Vratové křídlo sestává ze sekcí 50 nebo 61 cm vysokých. Vnější a vnitřní ocelový pozinkovaný plech je spojen polyuretanovou pěnou a tvoří tak tuhou sekci tloušťky 40 mm s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi.

Vzájemné spoje mezi sekcemi jsou speciálně tvarované tak, aby byla omezena možnost vzniku mezery, do které by se mohly při zavírání vrat skřípnout prsty. Konstrukce a povrchová úprava polyester barvou zajišťují vysokou provozní užitnost a dlouhou životnost. Sekční vrata jsou nadlehčována vyrovnávací pružinou, takže jejich ovládání i ručně je velmi jednoduché a nevyžaduje velkou fyzickou sílu.

Nezbytným a mnohdy užitečným doplňkem garážových je elektropohon. Tento pohon snadno a elegantně otvírá a zavírá vrata vaší garáže po zmáčknutí dálkového ovladače nebo tlačítka. V případě výpadku proudu je možno pohon přepnout na manuální ovládání a vaší garáž bezpečně otevřít. Elektropohon je vybaven řídící jednotkou, která signalizuje každý pohyb vrat. Hlavními přednostmi těchto vrat je boční těsnění - dokonale utěsní vrata po celém obvodu, odblok - pro nouzové otevření při výpadku proudu a spolehlivost - odolná nylonová ložisková kolečka.

Vrata Trido EVO

Privátní sekční garážová vrata Trido EVO jsou ideálním řešením pro jednoduchou a rychlou výměnu starých křídlových nebo výklopných vrat za nová sekční. Při výměně odpadá vybourání zárubně starých vrat a zapravování otvoru. Vrata TRIDO Evo mohou být umístěna na vnější straně otvoru, proto nezkracují užitečnou délku garáže. Po vysazení stávajících křídel vrat se odstraní panty ze zárubně a z exteriéru se osadí nosný rám vodících kolejnic nových sekčních vrat, který stávající zárubeň z exteriéru opticky překrývá.

Vratové křídlo je složeno ze 4 a více sekcí, ocelová sendvičová sekce s přerušeným tepelným mostem a celo-obvodové elastické pryžové těsnění zaručují nejlepší tepelně izolační vlastnosti vrat. Sekce jezdí v kolejnici na kladkách s kuličkovými ložisky. Vrata jsou navíc nadlehčována pružinou, takže ani ruční ovládání nevyžaduje velkou fyzickou sílu.

Hlavními přednosti vrat Trido EVO je komfortní ovládání (vyvážení vrat zajišťuje torzní pružina), podlahové těsnění (vysoká životnost a přilnavost rozvětveného pryžového profilu), boční těsnění (dokonale utěsní vrata po celém obvodu) a spolehlivost (odolná nylonová ložisková kolečka).

Vrata jsou možná vyrobit do původní zárubně o maximální šířce 3270mm a výšce 3110mm.

Průmyslová vrata

Průmyslová vrata slouží pro uzavírání stavebních otvorů určených převážně pro vozidla nebo manipulaci s materiálem, a to jak ve vstupu, tak i uvnitř budovy. Nejčastější použití je v průmyslových objektech - výrobní haly, sklady, garáže, autoservisy, mycí linky.

Posuvná vrata do boku

Posuvná sekční garážová vrata - jedinečné řešení bez snížení výšky místnosti a umožňující průchod i při částečném otevření. Jsou vyráběné z komponentů shodných s průmyslovými vraty určenými pro vysoké provozní zatížení. Konstrukce a povrchová úprava zajišťují vysokou provozní užitnost a dlouhou životnost.

Vratové křídlo sestává ze sekcí 50 nebo 61 cm vysokých. Sekce je z 40 mm tlustého sendviče složeného z vnitřního a vnějšího plechu 0,5 mm spojeného polyuretanovou pěnou. Spoje mezi sekcemi jsou speciálně tvarované tak, aby při otvírání nemohla mezi nimi vzniknout mezera, do které by se mohly skřípnout při zavírání vrat prsty.

Vrata rolovací

Rolovací vrata jsou kompaktním výrobkem vhodným především do zateplených garáží. Svým konstrukčním řešením umožňují optimální využití vnitřního prostoru garáže bez nároku na větší stavební úpravy. Vrata se vyrábějí v požadovaném rozměru a montují převážně zevnitř garáže za otvorem. Hliníkové lamely s polyuretanovou výplní se ve většině případů navíjejí do hliníkové skříně umístěné v nadpraží garáže.

Hlavními přednostmi těchto vrat jsou minimální nároky na prostor uvnitř i vně garáže a dobré tepelně-izolační vlastnosti a dlouhá životnost hliníkových lamel s polyuretanovou výplní .

Rolovací garážová vrata jsou standardně vybavena elektropohonem s možností připojení nouzového ovládání pro případ výpadku el. proudu.

Vrata výklopná

Celosvařovaný rám výklopných vrat je vyroben z žárově pozinkovaného ocelového plechu. Plechové vratové křídlo tvoří jednostěnná profilovaná výplň z jemného ocelového plechu, ochrana povrchu je zajištěna vypalovacím práškovým nátěrem na bázi polyesterových pryskyřic. Vrata lze dodat standardně v barvě bílé (RAL 9016) nebo za příplatek v jakémkoliv odstínu dle RAL. Tato vrata jsou určena pro samostatné garáže do max. šíře 3m. Zámek vrat je speciální zámek s profilovou vložkou, kování vrat z plastu, boční uzamčení na obou stranách nezávislé na podlaze.

Vyrovnání stability zajišťuje vodící kolejnička s vícenásobným bezpečnostním pružinovým paketem. V sériové výbavě je plastové vodící kladky v kolejničkách, pryžové tlumící dorazy v krajních polohách garážových vrat.

Nezbytným a mnohdy užitečným doplňkem garážových je elektropohon. Tento pohon snadno a elegantně otvírá a zavírá vrata vaší garáže po zmáčknutí dálkového ovladače. V případě výpadku proudu je možno pohon přepnout na manuální ovládání a vaší garáž bezpečně otevřít.

Vrata křídlová

Nové řešení křídlových vrat se montuje do libovolné části otvoru. Rozměry těchto vrat jsou stavěny podle potřeb zákazníka, tvz. na míru až do rozměrů 3000mm (šířka) a 2500mm (výška). Jako výplně u těchto vrat se využívá panelů sekčních vrat v celé škále svých desingů a povrchů.

Dodáváno včetně ocelového zinkovaného rámu, obložení kvalitním hliníkovým systémovým profilem. Možnost provedení s prahem / bez prahu. Křídlová vrata lze provozovat systémem ručného otvírání, kde jsou západky zajistění v poloze otevřeno a nebo vrata s ovládaná motorem včetně dálkového ovládání.

Vrata rychloběžná

Rychloběžná rolovací vrata pro použití do interiéru, max. rozměry 4000 x 5000mm, jsou variantou vrat bez vyrovnávacích torzních pružin. Pomocí násuvného elektromototu je vratové křídlo navíjeno na ocelovou hřídel, umístěnou nad stavebním otvorem v nadpraží. Vratové křídlo tvoří 1,2mm silný plast s tkaninovou vložkou a zesilovací hliníkové příčné profily. Transparentní (průhledová) sekce je umístěna standardně ve výšce 1200mm - 1750mm od podlahy.

Vratové křídlo je u podlahy ukončeno hlinikovým profilem s gumovým těsněním, kde je integrovaná bezpečnostní kontaktní lišta (optosenzor). Tento hlinikový profil se pohybuje v obou směrech ve vertikálních samonosných pozinkovaných vodicích drahách, opatřených kartáčovým těsněním.