Předokenní rolety

Současným a velmi důležitým hlediskem moderního stavitelství i je otázka úspory energie. Předokenní rolety výrazně snižují tepelné ztráty a tedy i náklady na topení.

Dodatečná montáž

Rolety chrání před chladem, teplem, hlukem a zvědavými pohledy a uspokojí i ty nejnáročnější požadavky spotřebitele. Vlastní roletové pancíře jsou vyrobené z hliníkových (popř. plastových) lamel. Hliníkové lamely jsou v základním provedení vyplněné polyuretanovou pěnou, která zvyšuje pevnost lamely. Lamely s polyuretanovou výplní lépe absorbují chlad nebo teplo. Materiály, ze kterých se rolety vyrábějí se vyznačují vysokou kvalitou povrchové úpravy a jsou proto nenáročné na údržbu.

Povrchová úprava je provedena vysoce kvalitními práškovými barvami, které jsou následně vypalovány a tím je zajištěna dlouholetá barevná stálost. Při dodatečné montáži je roletový box umístěn na fasádu nebo do ostění (nutností pro dodatečnou montáž tedy je - dokončená fasáda).

Barevná škála zahrnuje ve standardu 10 barev, ale je ji možno rozšířit podle přání zákazníka o barevnou škálu RAL a její odstíny.

Zaomítací provedení

Schránky k omítnutí zaručují optimální tepelnou a zvukovou izolaci. Po omítnutí není roletová schránka viditelná – je ukrytá pod fasádou. Revizní kryt a vodící lišty jsou dodávány barevně sladěné s oknem. Vzhledem k tomu, že je revizní a servisní otvor je umístěn vně objektu, mohou být bez obtíží provedeny případné následné opravy, aniž by došlo k zašpinění nebo poškození interiéru.

Rolety lze lehce ovládat, v základním provedení popruhovým nebo šňůrovým navijákem, který lze, na přání zákazníka, schovat pod omítku. Ke zvýšení pohodlí obsluhy lze rolety vybavit elektromotory. Ovládání se následně řeší dle přání zákazníka od jednoduchého tlačítkového, dálkové ovládání nebo ovládání s použitím časového spínače a další.

Předokenní rolety se vyrábějí vždy na míru a podle přání zákazníka. Velikost lamely se volí od mini profilu s krycí výškou 37 mm až po profil s krycí výškou 52 mm. Pokud si přejete využívat komfortu bydlení dokonale, bez obtížného hmyzu, lze roletu vybavit integrovanou sítí proti hmyzu.