Markýzy

Jedním z moderních funkčních doplňků bydlení jsou i nepochybně markýzy, látkové protisluneční zábrany. Uživatelům nabízí aktivní ochranu před slunečním zářením. Jsou vhodné na balkony, terasy či pergoly. V běžném životě se s nimi pak setkáváme nad výklady prodejen, obchodů a restaurací.

Všechny části markýz jsou vyrobené z pevnostních hliníkových slitin, na povrchu opatřených vypalovanou práškovou barvou (komaxit). Zbylé části jsou pak vyrobeny z nerezavějící oceli a kvalitního plastu (krycí části). Nejdůležitější částí markýzy je pak samotná látka - ta je vyrobena z akrylových vláken, díky nimž vykazuje tzv. teflonový efekt (nízký úhel smáčení, samostatné kapky se "zabalí" a mají snahu lehce sklouzávat po povrchu).

Základem ovládání markýz je převodovka s klikou. Pro větší komfort ovládání lze tyto výrobky na přání vybavit motorovým pohonem, dálkovým ovládáním nebo časovým spínačem. Způsob montáže markýz je individuální dle stávajících možností zákazníka, respektive místa, kde má být markýza namontována.